topleft
topright
Slovensky Anglicky

Ubytovanie - rezervácia

Penzión Obšitník
Adidovce 9
okr. Humenné 067 32

Telefón:
00421 907 978 577


E-mail:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.

Zaujímavosti

Prvým ubytovaným hosťom bol veľvyslanec USA na Slovensku Vincent Obsitnik, ktorého otec i starší predkovia žili v Adidovciach. Z príležitosti jeho návštevy sa v penzióne stretlo 45 Obšitníkovcov z celého Slovenska
 
Severovýchodné Slovensko Tlačiť E-mail

Krásy severovýchodného Slovenska Východné Slovensko to nie sú len Vysoké Tatry, či Slovenský Raj. Na úplnom severovýchode Slovenska, v oblasti Bukovských vrchov, sa nachádza Národný park Poloniny – obrovský komplex starých lesov a pralesov, neopakovateľných vysokohorských lúk, jedinečných rastlín, vzácnych živočíchov a starej drevenej architektúry, medzi ktorou osobitne vynikajú gréckokatolícke a pravoslávne drevené kostolíky, majstrovské diela prevažne anonymných ľudových majstrov. Stoja na návršiach a tvoria malebnú dominantu obcí. Vznikli prevažne v 18. storočí a z toho obdobia je aj ich interiér, v ktorom sú pozoruhodné maľby, oltáre, ikony, lavice, obrazy, drevené liturgické náčinie a knihy. Sú chránené ako národné kultúrne pamiatky a boli zaradené do dedičstva UNESCO.

Národný park Poloniny bol vyhlásený 1.10.1997 na výmere 29 805 ha s ochranným pásmom 10 973 ha. Je tu najväčšie sústredenie pralesov na Slovensku. K dnešnému dňu je tu vyhlásených 6 prírodných rezervácií. Je najmenej osídleným národným parkom na Slovensku. V jeho vlastnom území nežije ani 1 obyvateľ.

V zime si milovníci lyžovania môžu vychutnať denné i nočné lyžovanie v Chlmci pri Humennom, alebo na Danovej pri Medzilaborciach, ale aj v Parihuzovciach pri Snine. Čo sa týka bežeckého lyžovania, sú pekné terény priamo v intraviláne Adidoviec a bežky si môžete pripnúť hneď pri penzióne.

Krásy severovýchodného Slovenska Krásu prírody vychutnáte i v blízkom pohorí Vihorlat. Úžasný výhľad zo Sninského kameňa, či nádherné Morské oko v 5. stupni ochrany Vám poskytnú nezabudnuteľné zážitky.

Netreba zabudnúť navštíviť Medzilaborce, ktorého magnetom je Múzeum Andy Warhola a Galériu Andreja Smoláka v Snine.

45 km od Adidoviec je hraničný prechod na Ukrajinu.

V oblasti stravovania môžete vychutnať miestnu špecialitu tatarčané pirohy.
 
Nájdete nás na stránke: Penzióny na Slovensku | Travelguide.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates