topleft
topright
Slovensky Anglicky

Ubytovanie - rezervácia

Penzión Obšitník
Adidovce 9
okr. Humenné 067 32

Telefón:
00421 907 978 577


E-mail:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.

Zaujímavosti

Prvým ubytovaným hosťom bol veľvyslanec USA na Slovensku Vincent Obsitnik, ktorého otec i starší predkovia žili v Adidovciach. Z príležitosti jeho návštevy sa v penzióne stretlo 45 Obšitníkovcov z celého Slovenska
 
Adidovce Tlačiť E-mail

V oblasti Nízkych Beskýd, v blízkosti Národného parku Poloniny, pri rieke Udava, sa nachádza malá dedina Adidovce. Žije tu 230 obyvateľov v 80 domoch.

Chalupári a turisti krásu okolia ešte neobjavili. Chodia tu však poľovníci z celého Slovenska i zahraničia. Udržujú tak tradíciu poľovníctva v dedine a jej chotári (prírodná rezervácia Iľovníca), kde v minulosti poľovali šľachtickí zemepáni z rodu Drugethovcov a Andrassyovcov.

14 km od Adidoviec je Humenné (autobusové spojenie každé 2 hodiny) a 15 km Snina.

Ak na konci dediny zabočíte vpravo, môžete si urobiť krásnu prechádzku po doline Iľovnica. Iľovnica je prírodná rezervácia, biocentrum nadregionálneho významu s rozlohou 2 160 ha a ochranným, 52 ha, pásmom. Dolinou preteká rovnomenný potok Iľovnica s dĺžkou takmer 7 km. Pramení na severnom svahu Patrie(533 m n.m.) v nadmorskej výške 355 m n.m.. Pri Adidovciach, v nadmorskej výške 207 m n.m., ústi do Udavy. Je obľúbeným miestom rybárov. Do roku 1934 viedla údolím Iľovnice lesná železnica do Udavského. Dodnes sú rozpoznateľné zvyšky pôvodných násypov. Iľovnica je známa bohatým výskytom zveri a je súčasťou poľovného revíru.

Ak na konci dediny zabočíte vľavo k Taňkovému kútu, o necelú polhodinu vyjdete na Lazy. Sú to hrebeňové lúky, z ktorých vidíte pohorie Vihorlatu so siluetou Sninského kameňa, ale i susednú obec Zubné a hraničné pásma s Poľskom a Ukrajinou. Ak tento výlet učiníte v lete, nájdete tu množstvo černíc a húb.

Zaujímavosťou je i udržiavaný vojenský cintorín z 1. svetovej vojny. Od centra obce je vzdialený 2 km.

GPS súradnice penziónu Obšitník Adidovce: 49°0'58.187"N, 22°2'13.737"E


Zväčšiť mapu
 
Nájdete nás na stránke: Penzióny na Slovensku | Travelguide.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates